شهادت نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی در نوار غزه

56

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسحاق عبد المعطی سویلم اشتیوی» (۱۶ ساله) نوجوان فلسطینی که در سوم آوریل (۲۰۱۹) در جنوب نوار غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شده بود، یکشنبه شب (دیشب) بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید.

بر اساس گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، نظامیان رژیم صهیونیستی، اسحاق را طی فعالیتی اعتراضی در نزدیکی حصار مرزی شهر رفح هدف قرار داده بود و دیشب شهادت وی را به اطلاع خانواده‌اش رساند.

در سوم آوریل سه نوجوان به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی و بازداشت شدند. رژیم صهیونیستی دو نفر از آنها را آزاد کرد و اشتیوی که به شدت زخمی بود،‌ در یکی از بیمارستان‌های اراضی اشغالی ۱۹۴۸ تحت نظر قرار داشت.

بهجت

راهپیمایی‌ بازگشت از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در راستای تأکید بر حق بازگشت، اعتراض به محاصره غزه و نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس، در مرز غزه با فلسطین اشغالی آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین هفته گذشته اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت در مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی تا کنون ۲۷۱ فلسطینی را به شهادت رسانده است.

 بر اساس گزارش وبگاه «دنیا الوطن»، القدره در ادامه تصریح کرد، همچنین تا کنون ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در این تظاهرات‌ها مجروح شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.