مزار شهدای بوکان غبارروبی و عطرافشانی شد

30

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از ایرنا امام جمعه بوکان روز پنجشنبه در این آیین گفت: عزت و عظمت کنونی ایران اسلامی مرهون رشادت های شهدای والامقام و رزمندگانی است که برای دفاع از انقلاب اسلامی از ارزشمندترین هستی خویش گذشتند.
ملاعباس احمدی با بیان اینکه شهدا با ایثار جان خود موجب عزت جمهوری اسلامی شدند، افزود: امروز نیز با هدایت های رهبری و به برکت خون شهدا و مجاهدت امنیت آفرینان میهن اسلامی شاهد اقتدار روزافزون و ایستادگی آحاد ملت در برابر زیاده خواهی های دشمنان هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از ایرنا در این آیین معنوی که با حضور فرماندار و فرماندهان نظامی و انتظامی این شهرستان برگزار شد، حاضران بار دیگر با آرمان های والای شهیدان و امام شهیدان تجدید میثاق کردند و یاد و خاطره آنها را گرامی داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از ایرنا فتح خرمشهر به عنوان یک حادثه تاریخی و سرنوشت‌ساز پایان‌بخش دوره اول جنگ است که با تجاوز عراق به ایران در تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ آغاز شد و با آزادسازی مناطق اشغالی به پایان رسید.
طی عملیات بیت المقدس، پنج هزار و ۳۸ کیلومترمربع از خاک وطنمان از جمله شهرهای خرمشهر و هویزه و نیز پادگان حمید و جاده اهواز – خرمشهر آزاد و علاوه بر این شهرهای اهواز، حمیدیه و سوسنگرد از تیررس توپخانه دشمن خارج و همچنین ۱۸۰ کیلومتر از خط مرزی نیز تامین امنیت شد.
حدود ۱۹ هزار نفر از نیروی دشمن در عملیات بیت المقدس به اسارت رزمندگان در آمدند و بالغ بر ۱۶ هزار تن نیز کشته و زخمی شدند.
۶۱ فروند هواپیمای جنگی، یک فروند بالگرد، ۱۵۰ دستگاه تانک و نفربر، ۳۰ قبضه توپ، ۲۰۰ دستگاه خودروی زرهی سبک و سنگین در این عملیات منهدم و ۱۵۰ تانک، ۳۰ قبضه توپ و ۳۰۰ دستگاه خودرو زرهی سبک و سنگین به غنمیت گرفته شد.
در این عملیات لشکر ۳ زرهی و لشکرهای ۱۱ و ۱۵ پیاده عراق به میزان ۸۰ درصد، لشکرهای ۹ و ۱۰ زرهی به اندازه ۵۰ درصد، لشکر ۷ پیاده ۴۰ درصد، لشکر ۵ مکانیزه و لشکرهای ۶ و ۱۲ زرهی به میزان ۲ درصد، تیپ های ۹، ۱۰ و ۲۰ گارد مرزی ۱۰۰ درصد، تیپ ۱۰۹ پیاده ۶۰ درصد، تیپ های ۶۰۱، ۶۰۲، ۴۱۶، ۴۱۹ پیاده عراق ۵۰ درصد و تیپ های ۳۱، ۳۲ و ۳۳ نیروهای مخصوص به میزان بسیار زیادی منهدم شدند.
۷۵۱۰/۶۱۸۵/۳۰۷۲
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.