آیین غبارروبی مزار شهدا در ارومیه برگزار شد

39

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از ایرنا مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه روز پنجشنبه در این آیین گفت: دشمنان انقلاب اسلامی امروز از فرهنگ ایثار و شهادت ملت ایران می ترسند و آیین های غبارروبی مزار شهدا نیز با هدف الهام گرفتن از این عزیزان و تقویت این فرهنگ برگزار می شود.
حجت الاسلام علی امامی امنیت کنونی را مدیون خون شهدا عنوان کرد و اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهترین راهکار برای مقابله با فرهنگ غرب و شرق و ضامن حفظ امنیت است.
وی حفظ وحدت و همدلی را در بین مردم و مسئولان مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ عاشوراست و ما ضمن حفظ انسجام، لباس سیاه امام حسین (ع) را به کل دنیا نمی دهیم.
معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز گفت: رزمندگان اسلام ۳۷ سال پیش با دستان خالی در عملیات بیت المقدس حضور یافتند و طعم شکست را بار دیگر به دشمنان چشاندند.
سرهنگ تقی نجمی افزود: امروز آمریکا فقط حرف می زند و در خلیج فارس مانور می دهد اما جرات ندارد به آب های ما بیاید چون از درون خالی است.
وی اضافه کرد: سربازان آمریکا سلاح دارند ولی نیروهای مسلح ما هم سلاح و هم عشق به شهادت دارند پس آنان نمی توانند ما را شکست دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از ایرنا فتح خرمشهر به عنوان یک حادثه تاریخی و سرنوشت‌ساز پایان‌بخش دوره اول جنگ است که با تجاوز عراق به ایران در تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ آغاز شد و با آزادسازی مناطق اشغالی به پایان رسید.
طی عملیات بیت المقدس پنج هزار و ۳۸ کیلومترمربع از خاک وطنمان از جمله شهرهای خرمشهر و هویزه و نیز پادگان حمید و جاده اهواز – خرمشهر آزاد و علاوه بر این شهرهای اهواز، حمیدیه و سوسنگرد از تیررس توپخانه دشمن خارج و همچنین ۱۸۰ کیلومتر از خط مرزی نیز تامین امنیت شد.
حدود ۱۹ هزار نفر از نیروی دشمن در عملیات بیت المقدس به اسارت رزمندگان در آمدند و بالغ بر ۱۶ هزار تن نیز کشته و زخمی شدند.
۶۱ فروند هواپیمای جنگی، یک فروند بالگرد، ۱۵۰ دستگاه تانک و نفربر، ۳۰ قبضه توپ، ۲۰۰ دستگاه خودروی زرهی سبک و سنگین در این عملیات منهدم و ۱۵۰ تانک، ۳۰ قبضه توپ و ۳۰۰ دستگاه خودرو زرهی سبک و سنگین به غنمیت گرفته شد.
در این عملیات لشکر ۳ زرهی و لشکرهای ۱۱ و ۱۵ پیاده عراق به میزان ۸۰ درصد، لشکرهای ۹ و ۱۰ زرهی به اندازه ۵۰ درصد، لشکر ۷ پیاده ۴۰ درصد، لشکر ۵ مکانیزه و لشکرهای ۶ و ۱۲ زرهی به میزان ۲ درصد، تیپ های ۹، ۱۰ و ۲۰ گارد مرزی ۱۰۰ درصد، تیپ ۱۰۹ پیاده ۶۰ درصد، تیپ های ۶۰۱، ۶۰۲، ۴۱۶، ۴۱۹ پیاده عراق ۵۰ درصد و تیپ های ۳۱، ۳۲ و ۳۳ نیروهای مخصوص به میزان بسیار زیادی منهدم شدند.
۶۰۰۹/۳۰۷۲
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.