تشکیلات خودگردان فلسطین: آماده ازسرگیری روابط با آمریکا هستیم

35

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) آماده است روابط خود را با ایالات متحده آمریکا از سر بگیرد.

به نوشته خبرگزاری صفای فلسطین، «نبیل ابوردینه» پنجشنبه (۲۰ تیر) در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی در باره سازش فلسطینیان با صهیونیست‌ها گفت که سازمان آزادی بخش فلسطین هیچ وقت مذاکرات و یا ابتکار عمل‌ها در خصوص طرح سازش را رد نکرده است.

او گفت که سازمان ساف این آمادگی کامل را دارد که روابط و تماس‌ها با دولت آمریکا را از سر بگیرد مشروط بر آنکه آمریکا نیز به مفاد و اصول مبتنی بر «راه‌حل دودولتی» بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ و در چارچوب قطعنامه‌های قانونی سازمان ملل و طرح صلح عربی که قدس را سرزمین اشغالی می‌داند، پایبند باشد.

بهجت

راهکار دو دولتی بعد از جنگ شش روزه بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی (۱۹۶۷) در مقابل طرح تک دولتی (دولت رژیم صهیونیستی) مطرح شد و به دنبال ایجاد دو دولت (دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی و دولت رژیم صهیونیستی) در سرزمین تاریخی فلسطین است. این طرح در مقایسه با راهکار تک دولتی مورد استقبال بیشتر کشورها است.

به دنبال شناسایی شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی دولت دونالد ترامپ در دسامبر ۲۰۱۷، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همه روابط خود با آمریکا را قطع کرد و این کشور نیز در مقابل، به کمک‌های مالی و حمایت‌های سیاسی خود از تشکیلات خودگردان پایان داد.

با این حال، روزنامه اسرائیل الیوم دوشنبه این هفته به نقل از منبعی بلند پایه در رام‌الله، محل استقرار تشکیلات خودگردان مدعی شد که اخیرا بین عباس و آمریکا پیام‌هایی با این مضمون که زمان پایان دادن به قطع روابط بین طرفین فرا رسیده است.

منبع مذکور مدعی شده است که مقام‌های مسؤولی از تشکیلات خودگردان به ریاست «ماجد فرج»، رئیس سرویس اطلاعات این تشکیلات به زودی به آمریکا جهت گفت‌وگو با مقامات این کشور سفر خواهند کرد و این سفر محرمانه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.