واکنش انصار الله به اعزام نیروهای آمریکایی به عربستان

31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از مشرق به نقل از پایگاه خبری المسیره یمن، نیروهای متجاوز سعودی با بیش از ۲۳ خمپاره کاتیوشا و ۴۱ گلوله توپخانه منازل شهروندان یمنی در دو روستای الزعفران و محل الشیخ واقع در ۱۶ کیلومتری بندر الحدیده را موشک‌باران کردند.

المسیره همچنین گزارش داد که نیروی هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین ارتش و کمیته‌های مردمی دیروز شنبه چندین موضوع در پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط در شهر عسیر را هدف موشک‌باران خود قرار داده‌اند.

بیشتر بخوانید: آغاز استقرار نیروهای نظامی آمریکا در عربستان

بهجت

سرتیپ یحیی سریع در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی هوایی یمن چندین حمله با هواپیماهای قاصف K2 ضد رادارها و مواضع نظامی مهم در پایگاه هوایی خمیس مشیط انجام داده‌ است. سخنگوی نیروهای مسلح یمن توضیح داد که این حملات با دقت انجام شده و اهداف مورد نظر مورد اصابت قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد که این عملیات در واکنش به جنایت‌های متجاوزان و محاصره مستمر ملت یمن صورت می‌گیرد. وی ابراز داشت که حملات متجاوزان به یمن طی ۱۲ ساعت گذشته بالغ بر ۲۵ حمله هوایی بوده است.

هلاکت ۷ مزدور سعودی در یمن

بر اثر حملات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان حجه، تعدادی از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی به هلاکت رسیدند. یک منبع نظامی تاکید کرد که یگان تک تیرانداز یمن در عملیاتی در جنوب و غرب حیران در استان حجه ۷ تن از مزدوران را به هلاکت رساند.

در طرف مقابل شبکه خبری العالم از شهادت فایز دبوان الشمیری کارگردان شبکه ماهواره ای الیمن بر اثر حملات ائتلاف متجاوز سعودی امریکایی در صنعا در صبح امروز خبر داد.

در پی این حادثه، وزارت اطلاع رسانی یمن با صدور بیانیه‌ای تداوم حملات ائتلاف متجاوز به یمن و هدف قرار گرفتن فعالان رسانه‌ای را محکوم کرد.

وزارت اطلاع رسانی تاکید کرد که این جنایت به دیگر جنایتهای متجاوزان علیه نهادهای رسانه ای یمن در طول ۵ سال افزوده می شود و از نهادهای بین المللی انسان دوستانه و نهادهای فعال در زمینه آزادی بیان خواست تا برای توقف این جنایت‌ها علیه فعالان رسانه های و موسسات رسانه‌ای وارد عمل شوند.

واکنش انصار الله به اعزام نیروهای آمریکایی به عربستان

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن استقبال ریاض از استقرار ۵۰۰ نظامی آمریکایی در خاک عربستان را به سخره گرفت و اظهار داشت که سعودی‌ها در شرایطی به آمریکا و انگلیس تکیه می‌کنند که نمی‌دانند چگونه از باتلاق یمن خارج شوند.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن در صفحه فیسبوک خود به توافق جدید ریاض و واشنگتن درباره حضور نیروهای آمریکایی در عربستان واکنش نشان داد و نوشت که «ریاض در باتلاق یمن گیر کرده است و نمی داند چگونه باید از آن خارج شود و به همین دلیل از اعزام ۵۰۰ نظامی آمریکایی به عربستان استقبال می‌کند و به خاطر جلب حمایت آمریکا و انگلیس به بقای نظامیان خارجی تن می‌دهد.

عبدالسلام با اشاره تلویحی به ایران افزود: چقدر فاصله وجود دارد بین عربستان و کشور مستقلی که به تنهایی و با صلابت و اقتدار در برابر قدرت‌های استکباری جهان می‌ایستد.

ریاض دیروز شنبه موافقت خود را با اعزام ۵۰۰ نظامی آمریکایی و ارسال تجهیزات نظامی شامل چند فروند جنگنده و سامانه دفاع موشکی در راستای تقویت آنچه که امنیت و ثبات منطقه می‎نامد، اعلام کرده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.