جزئیات تازه از ماجرای شلیک سرباز اسرائیلی به سر کودک ۹ ساله

43

ایسنا در این باره به نقل از سایت شبکه
روسیا‌الیوم نوشته، نهاد حقوق بشری به‌تسلیم نتایج تحقیقات خود را درباره شلیک تک‌تیرانداز این رژیم به پیشانی عبدالرحمان شتیوی، کودک ۹ ساله فلسطینی در روستای کفر قدوم منتشر و با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نتایج تحقیقات ثابت می‌کنند که یک سرباز با شلیک گلوله، «شتیوی» ۹ ساله را از ناحیه سر هدف قرار‌داده است. شتیوی هفته گذشته در جریان تظاهرات هفتگی اهالی کفر قدوم در حال بازی در مقابل خانه‌ بود که مورد هدف قرار گرفت. این کودک قربانی جدید سیاست شلیک آزاد گلوله توسط سربازان است که حتی در مواردی که هیچ‌گونه خطری آنها و دیگران را تهدید نمی‌کند نیز از گلوله استفاده می‌کنند.
در این بیانیه آمده است: «جمعه ۱۲ ژوئن ۲۰۱۹ (۲۱ تیرماه)و حوالی ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه (به وقت محلی) تظاهراتی در کفر قدوم برگزار شد که اهالی این روستا آن را هر هفته و در اعتراض به بستن راه اصلی روستا به شهر نابلس توسط ارتش اسرائیل برگزار می‌کنند. در جریان این تظاهرات ده‌ها جوان با استفاده از سنگ سربازان اسرائیلی که در اطراف این روستا و ده‌ها متری تظاهرات مردمی مستقر بودند را هدف قرار‌دادند و سربازان نیز گلوله‌های فلزی با پوشش پلاستیکی به سمت آنها شلیک کردند و بر‌خلاف تظاهرات‌های قبلی کفر قدوم این‌بار سربازان اسرائیلی تظاهر‌کنندگان را گلوله‌باران کردند.»
این مرکز در ادامه آورده است: «ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه و زمانی که معترضان در حال متفرق شدن بودند و حدود ۲۰۰ متر با عبدالرحمان فاصله داشتند یک سرباز اقدام به شلیک گلوله به سمت پیشانی وی کرد و این کودک بلافاصله پس از اصابت گلوله روی زمین افتاد.» عبدالرحمان در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان اطفال «صفرا» در «تل هاشومر» بستری است و همچنان هوشیاری خود را به دست نیاورده و در حالت کما به سر می‌برد.
در همین راستا، روزنامه عبری‌زبان هاآرتص نیز با انتشار مقاله‌ای به اوضاع این کودک ۹ ساله فلسطینی و نحوه هدف قرار گرفتن وی پرداخته است. هآارتص در این باره نوشته: «عبدالرحمان شتیوی در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان صفرا در تل هاشومر بستری شده و همچنان بی‌هوش است و با کمک دستگاه‌های پزشکی تنفس می‌کند و پدر و
پسر عمویش در کنار تخت وی منتظر یک معجزه هستند… داستان عبدالرحمان از آنجایی آغاز می‌شود که او برای خرید خوراکی به یک فروشگاه مواد غذایی رفت و یک موز شکلاتی خرید و پیش از اینکه به خانه دوستش در کنار روستا برود به خانه‌شان بازگشت و موز شکلاتی را داخل یخچال گذاشت…علی‌رغم اینکه کانون تظاهرات هفتگی در کفر قدوم در نزدیکی محل حضور این کودک قرار نداشت اما تک‌تیرانداز اسرائیلی تفنگش را به سمت این کودک نشانه گرفت و به سمت او شلیک کرد و گلوله به پیشانی شتیوی اصابت کرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.