اربعین بهترین بهانه برای انفجار نور است

21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت الاسلام سید حمید حسینی، صبح امروز در دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: در رابطه با وضع عراق صحبت می‌کنم، چراکه برخی افراد از اتفاقات آن خبر ندارند و بحث دوم جنگ و وظیفه ما در این زمینه است، بحث سوم تقاضای ما از مردم ایران است.

مسؤول رادیو و تلوزیون شبکه جهانی عراق اظهارکرد: ما اکنون بهترین وضعیت عراق را از زمان گذشته تا حال داریم، به همین دلیل باید به آن اشاره کنیم و خدا را شاکر باشیم.

وی با بیان اینکه وضعیت ما اکنون بسیار خوب است، بیان کرد: باید برای این وضعیت خدا را شکر کنیم و از فرصت آن استفاده کنیم فرصت عراق اکنون بسیار خوب است.

حسینی با بیان اینکه در گذشته در بغداد شرایط بدی را داشتیم، متذکر شد: در گذشته ما در طول روز چندین بار با ماشین‌های در حال انفجار در بغداد مواجه می‌شدیم و کار به حدی رسیده بود که سردار قاسم سلیمانی برای مدیریت و جلوگیری آنها به عراق آمدند.

وی یادآور شد: باید از این فرصت خوب و امنیت اکنون عراق استفاده کنیم و دست به دست هم دهیم، باید برای استفاده از این فرصت ها ستادهای خاصی تشکیل دهیم تا بدانیم چگونه افراد ایرانی و عراقی در کنار یکدیگر حضور داشته باشند و فعالیت کنند.

بهجت

مسؤول رادیو و تلوزیون شبکه جهانی عراق با بیان اینکه مسؤولان عراق و ایران باید برای ایجاد یک انفجار نور دیگر توسط جوانان عراقی و ایرانی تلاش کنند، گفت: اربعین بهترین بهانه این انفجار نور است.

حسینی اظهارکرد: ما نسبت به ایران و عراق نگران هستیم، چرا که ایران در محاصره است و ما بیشتر برای خود نگرانیم و مسؤولان باید در این زمینه تلاش کنند.

وی گفت: ما نمی‌گذاریم از داخل عراق کسی نسبت به ایران توطئه کند، ما فرزندان شهیدان عراقی اجازه توطئه علیه ایران را نمی‌دهیم چرا که وظیفه ما است، هر کس که باشد چه در لباس روحانیت چه در لباس نظامی ما اجازه نمی‌دهیم ایجاد توطئه کنند، بگذار بگویند ما فرزندان ایران، انقلاب و امام خمینی (ره) هستیم، ما افتخار می کنیم فرزندان رهبر انقلاب ایران و مرجع تقلید عالی قدر نجف هستیم.

حسینی گفت: خون ما هدیه به این انقلاب است و بگذار در راه این انقلاب ریخته شود.

فعال اربعین با بیان اینکه سفارت آمریکا در عراق برای ما ۸۰ هزار مرکز فرهنگی مدنی ایجاد کرده است، تاکید کرد: کمک‌هایی که همه جا شنیده می‌شود به مردم و دولت عراق نیست، بلکه به این سازمان ها کمک می کنند.

مسؤول رادیو و تلویزیون شبکه جهانی عراق با بیان اینکه از شما خواهش می‌کنم موکب فرهنگی راه بیاندازید، متذکر شد: موکب غذا و آب را به ما بسپارید و فقط به کار فرهنگی بپردازید اما فرهنگ بیاورید، فرهنگی که مفید باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.