مبل و منبت «اشترمل» به استرالیا، روسیه و عراق صادر می‌شود

30

– اخبار استانها –

سید رسول حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان اظهار داشت: اکنون دامنه اثرگذاری کمی و کیفی تولیدات مبل و منبت روستای اشترمل از سطح شهرستان، استان و منطقه فراتر رفته و ملی شده است.

وی افزود: وجه تمایز تولیدات مبل و منبت روستای اشترمل به تولیدات دیگر نقاط کشور در این بخش، طراحی و اجرای نقش «گلریز» بدون دخالت دستگاه‌های خودکار و سی.ان.سی که موجب شده تولیدات مبل و منبت این روستا منحصر به‌فرد باشد.

حسینی با بیان اینکه اگر روند تولید، تبلیغ و بازاریابی صنایع مبل و منبت روستای اشترمل به همین منوال ادامه پیدا کند، جهانی شدن صنایع مبل و منبت این روستا دور از دسترس نیست تاکید کرد: در حال حاضر روستای اشترمل با برخورداری از بیش از ۴۹۰ کارگاه، سالیانه افزون بر شش هزار دست مبل و منبت با کیفیتی در سطح ملی تولید می‌کند.

وی ابراز کرد: تولیدات مبل و منبت اشترمل علاوه بر نقاط مختلف کشور به کشورهایی مانند استرالیا، روسیه و عراق نیز صادر می‌شود.

بهجت

وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی مبلمان ملایر بازدید کردجشنواره مبل و منبت «اشترمل» تویسرکان آغاز به‌کار کردبرندسازی و به دست آوردن بازارهای جهانی مهمترین هدف هیئت مدیره بازار مبل ملایر است

فرماندار تویسرکان تصریح کرد: به دنبال برگزاری جشنواره صنایع مبل و منبت شهرستان تویسرکان با حضور تولیدات منبت‌کاران دیگر روستاها و نقاط شهرستان مانند روستاهای سید شهاب، جیجانکوه و شهرک عین‌آباد و بیشتر از یک بار در سال هستیم.

وی گفت: برگزاری این جشنواره‌ها به رویدادهای اثرگذار گردشگری تبدیل می‌شوند که ظرفیت‌های همه نقاط شهرستان در حوزه تولید مبل و منبت در آنها دیده می‌شود.

حسینی گفت: ایجاد نمایشگاه دائمی فروش تولیدات صنایع مبل و منبت یکی از برنامه‌هایی است که برای تقویت بازار فروش و حرکت به سمت ایجاد طرح‌های جدید و متنوع در این صنعت مد نظر قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از تسنیم دومین جشنواره صنایع مبل و منبت روستای اشترمل شهرستان تویسرکان امروز (جمعه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

اشترمل یکی از روستاهای شهرستان تویسرکان واقع در کیلومتر ۱۹ جاده تویسرکان به جوکار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.