دستور قاضی قضات فلسطین برای جمع‌آوری مصحف مسجدالاقصی  

9

بهجت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از ایکنا به نقل از پایگاه خبری «صدی البلد»؛ رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند: «محمود الهباش»، قاضی قضات و مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در امور دینی و ارتباطات اسلامی، دستور جمع‌آوری نسخه‌ای از قرآن با عنوان مصحف «مسجدالاقصی» را به دلیل وجود اشتباهات چاپی صادر کرد.
 
الهباش تأکید کرد: این نسخه از سوی مؤسسه انتشاراتی «منصور» در نوار غزه به چاپ رسیده و به نام مصحف «مسجدالاقصی» منتشر شده است.
 
بر اساس این گزارش، در مصحف مذکور اشتباهاتی همچون عدم ترتیب صفحات قرآن دیده می‌شود. به طور مثال صفحات ۵۱۶ تا ۵۳۱ قرآن که شامل بخشی از سوره مبارکه حجرات در جزء بیست و ششم تا ابتدای سوره الرحمن در جزء بیست و هفتم قرآن است، در صفحات ۱۱۵ و ۱۳۱ چاپ شده است. این درحالی است که صفحات ۱۱۶ تا ۱۳۱ و صفحات ۱۱۵ و ۱۳۲ از این نسخه حذف شده است.
 
الهباش از همه کتابفروشی‌ها و محل‌های توزیع قرآن و افرادی که نسخه‌ای از این مصحف را در اختیار دارند خواست تا برای اتخاذ اقدامات لازم آن را به دستگاه‌های ذی‌ربط تحویل دهند.
 
جوابیه وزارت اوقاف غزه به اظهارات الهباش
 
در همین راستا، وزارت اوقاف و امور دینی نوار غزه در پاسخ به اظهارات الهباش جوابیه‌ای منتشر کرد.
 
«احمد کلاب»، ناظر چاپ این مصحف در این جوابیه گفت: اشتباهاتی که گاهی اوقات در چاپ قرآن رخ می‌دهد، اشتباهات فنی و غیرعمدی است و شامل همه نسخه‌های قرآن نمی‌شود؛ لذا الهباش در این امر مبالغه کرده است.   وی با اشاره به این که این گونه اشتباهات ممکن است در تمامی چاپخانه‌های دنیا اتفاق بیفتد، گفت: وجود اشتباه در یک نسخه قرآن به معنای آن نیست که تمامی نسخه‌ها دارای این اشتباه هستند.   احمد کلاب، مصحف مسجدالاقصی را از قرآن‌های بسیار ممتاز دانست و گفت: مجوز چاپ این قرآن از سوی مجمع تحقیقات اسلامی الازهر صادر شده است.
 
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.