تهدید نتانیاهو درباره احتمال آغاز جنگ با غزه در روز‌های آتی

4

هشدار نتانیاهو درباره احتمال جنگ با غزه در روز‌های آتیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از جروزالم پست،  بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد وقوع جنگ با نوار غزه پیش از انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی در هفدهم سپتامبر (۲۶ شهریور) محتمل است.

او گفت: «عملیات در غزه ممکن است هر لحظه‌ای آغاز شود، حتی در همین چهار روزی که به انتخابات باقی مانده است. انتخابات عامل بازدارنده‌ای برای آغاز جنگ نیست».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با طرح این ادعا که مقامات روس درباره لزوم بازدارندگی در برابر ایران در سوریه صحبت کرده است، گفت آزادی عمل این رژیم علیه محور مقاومت در سوریه نباید از آن گرفته شود.

بهجت

نتانیاهو پیشتر هم اعلام کرد نمی‌توان از گزینه حمله نظامی گسترده در نوار غزه خودداری کرد. او در مصاحبه با شبکه هفت رژیم صهیونیستی گفت: ارتش اسرائیل در مسیر از بین بردن حماس در نوار غزه است و متاسفانه نمی‌توان از عملیات نظامی اجتناب کرد.

او تاکنون بیش از ۱۰۰ مرتبه فلسطینیان را به تشدید درگیری‌ها در نوار غزه تهدید کرده و با اینکه نیرو‌های نظامی خود را در حالت آماده باش قرار داده نتوانسته مانع از اصابت موشک‌های حماس به مواضع رژیم صهیونیستی شود.

ارتش رژیم صهیونیستی با فرستادن پهپاد یا شلیک موشک قصد دارد فلسطینیان و مواضع گروه‌های مقاومت را در نوار غزه هدف قرار دهد که با مقاومت نیرو‌های فلسطینی و پاسخ کوبنده آن‌ها مواجهه می‌شود.

چند روز پیش هم پس از اصابت چند موشک به اراضی اشغالی و هنگامی که نتانیاهو در حال سخنرانی در یک همایش انتخاباتی در اشدود بود، از ترس سخنرانی خود را نیمه‌تمام رها و به پناهگاه فرار کرد و بعد از حضور در یک جای امن خطاب به حماس گفت منتظر باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.