انصارالله: تشدید محاصره یمن تنها موجب بروز فاجعه خواهد شد

3

انصارالله: تشدید محاصره تنها موجب بروز فاجعه خواهد شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد ادامه محاصره یمن و توقیف کشتی‌ها، نشان دهنده حسن نیت و حرکت به سمت صلح نیست.

محمدعلی الحوثی گفت: «دنیا باید بداند که تشدید محاصره باعث وخامت اوضاع انسانی در یمن شده و تنها موجب بروز فاجعه خواهد شد.»

عضو شورای عالی سیاسی یمن، همچنین در گفت‌وگو با روزنامه ترکیه‌ای گازت دووار، ضمن تاکید بر اینکه آمریکا در جنایت‌های وحشیانه ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم یمن شریک است، افزود دونالد ترامپ و دولت آمریکا مخالف هرگونه توافق صلح در یمن هستند.

محمد علی االحوثی ضمن تاکید بر عزم نیرو‌های یمنی برای دفاع از مردم و کشورشان، افزود انصارالله یمن از مذاکراتی که به پایان جنگ منجر شود، استقبال می‌کند. او در عین حال گفت جنگ علیه یمن زمانی پایان می‌یابد که حمایت کشور‌های غربی از متجاوزان متوقف شود.

عضو شورای عالی سیاسی یمن همچنین افزود اگر ائتلاف سعودی ابتکار این شورا برای آتش‌بس را نپذیرد، نیرو‌های یمنی عملیات تلافی‌جویانه علیه مزدوران آن‌ها را تشدید خواهند کرد.

بهجت

پیش از این محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز تاکید کرد این جنبش هرگز با طرح سعودی‌ها درباره توقف جزئی حملات ائتلاف متجاوز در مقابل توقف کامل حملات نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه عربستان، موافقت نخواهد کرد.

عضو شورای سیاسی انصارالله همچنین اقدام امارات در اعزام ۱۰۰ خودروی زرهی به استان تعز یمن را اقدامی اشتباه خواند.

او در ادامه اقدام امارات در تاسیس بندری در شهرستان المخا در استان تعز را مغایر با قوانین بین‌المللی خواند و افزود چنین اقدامی بیانگر آن است که امارات قصد پایان دادن به اشغالگری خود در یمن را ندارد.

البخیتی با اشاره به اینکه تجاوزگری‌های امارات تحت نظارت آمریکا صورت می‌گیرد به این کشور هشدار داد نیرو‌های یمنی در برابر چنین تجاوزگری‌هایی ساکت نخواهند نشست. او همچنین افزود امارات باید به طور کامل از یمن خارج شود.

مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن، چندی پیش با ارائه طرحی اعلام کرده بود نیرو‌های انصارالله حاضرند حملات پهپادی و موشکی به عربستان را متوقف کنند، به شرطی که که طرف مقابل نیز به حملات خود علیه یمن پایان دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.