سخنگوی انصارالله: تاکنون پاسخ مطلوبی به طرح صلح ما داده نشده است

3

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا و اعضای انصارالله یمن اظهار کرد، حملات هوایی متجاوزان به الصلیف در الحدیده پاسخی منفی به طرح مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن و نقض علنی توافقنامه سوئد محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ پاسخ صریحی به طرح رئیس شورای عالی سیاسی به جز ادامه خصومت‌ها و محاصره داده نشده است.

عبدالسلام اظهار کرد، با سفیر انگلیس در یمن آتش‌بس نظامی را در سایه طرح اعلام شده المشاط بررسی کرده است.

وی افزود: ما به سفیر انگلیس تاکید کردیم که طرح المشاط برای نشان دادن حسن نیت و تاکید بر برقراری صلح و ثبات در یمن و پایان حملات و محاصره ارائه شده است.

عبدالسلام همچنین اشاره کرد، پاسخگویی به طرح المشاط به سطح مطلوبی نرسیده که ما آن را پاسخ به این دعوت صلح بدانیم.

وی در این راستا اضافه کرد: موضع بدون پیشرفت واضح در طرح صلح المشاط کمکی به ادامه طرح و تبدیل آن به آتش‌بس فراگیر نمی‌کند.

بهجت

رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا تاکید کرد: توقف حملات و پایان محاصره می‌تواند نیمی از این پیشرفت مثبت باشد و تداوم توقیف کشتی‌های حامل مشتقات نفتی در دریای سرخ از سوی ائتلاف عربی کاملا با توافقنامه سوئد در تعارض است.

عبدالسلام همچنین درباره همکاری جهت ارزیابی و تعمیر نفت‌کش صافر به رغم ممانعت دشمن از رسیدن ماده مازوت برای راه اندازی آن اعلام آمادگی کرد.

وی افزود، کشتی صافر به دلیل توقف امدادرسانی‌ها از سوی ائتلاف سعودی که غیرقابل توجیه است و تنها برای ایجاد مشکل زیست محیطی و دریایی صورت گرفته به این وضع رسیده است.

طه متوکل وزیر بهداشت دولت صنعا نیز به المیادین گفت، ائتلاف سعودی عمدا با توقیف کشتی‌ها ملت یمن را می‌کشد.

وی افزود: اتاق‌های عمل و سی سی یو در برخی بیمارستان‌ها به دلیل کمبود مشتقات نفتی در معرض تعطیلی هستند.

متوکل از جامعه جهانی خواست برای ایجاد راه حل مثبت برای این بحران انسانی وارد عمل شود و در عین حال نسبت به خطر مرگ که جان هزاران بیمار را در سایه توقیف کشتی‌ها تهدید می‌کند هشدار داد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.