دشمنان به شدت از مراسم اربعین واهمه دارند

4

نادر مقدسی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به مشکلات بوجود آمده در صنایع استان و اعتراضات کارگری اظهار کرد: این موضوع باید مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار گیرد تا ما در آینده بار دیگر از این سوراخ گزیده نشویم.

وی تصریح کرد: خصوصی سازی به هیچ وجه منطبق بر قانون و اهداف اصل ۴۴ نبوده و مسولان فهم درستی این مقوله نداشته اند.

مقدسی با بیان اینکه هدف اصلی قانون از خصوصی‌سازی افزایش تولید و کیفیت و اشتغال بود گفت: متاسفانه در فرایند خصوصی سازی تخلفات بسیاری رخ داد و برخی با استفاده از رانت و زدو بند و با کم‌ترین مبلغ برخی صنایع و کارخانجات را خریدند و سپس به دلیل ناتوانی در مدیریت، این صنایع را به ورشکستگی کشاندند و امروز دود این خطا و خیانت به چشم مردم و نظام می رود.

مقدسی اضافه کرد: محصول واگذاری های غیراصولی و غلط این شد که نه تنها شاهد رشد اقتصادی و بهره وری نبودیم بلکه شاهد تعطیلی کارخانجاتی بودیم که تا پیش از واگذاری به خوبی به فعالیت تولید می پرداختند که نمونه آن هپکو اراک است که نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه صاحب نام بوده که تولیدات زیادی داشته و به کشورهای مختلف نیز صادرات می کرده است اما امروز دچار بحران های اساسی شده است.

بهجت

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت:‌ عمده مشکلات کشور ناشی از نبود مدیریت صحیح و کارامد در کشور است و لذا ما امروز به مدیرانی نیاز داریم که دارای خلاقیت، ابتکار و نوآوری باشند و امیدوار هستیم در اولین گام و در اسفند ماه سال جاری یک مجلس انقلابی توسط مردم انتخاب و تشکیل شود که بتواند زمینه را برای روی کار آمدن یک دولت جوان انقلابی فراهم سازد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان مرکزی با اشاره به اعتراضات چند روز گذشته در عراق گفت: مطالعات  نشان می دهد که این تظاهرات و تحولات در عراق عوامل متعددی دارد که باید در کنار همدیگر دیده شوند و مورد تحلیل قرار گیرند.

وی افزود: اعتراضات در عراق در گذشته هم سابقه داشته است که در آن برخی معترضان مطالبات صنفی دارند و برخی هم با نیت و قصد سیاسی و برای پیاده سازی منویات اربابان عبری و عربی و آمریکائی خود در این تظاهرات حضور پیدا می‌کند.

مقدسی تصریح کرد: آنچه که این اعتراضات خیابانی را از اعتراضات گذشته متمایز می کند همزمانی آن با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین امام حسین (ع) است که نشان می دهد آنها از این مراسم به شدت واهمه دارند و می خواهند به هر شکل ممکن در روند برگزاری آن خلل ایجاد کنند اما بیداری مرجعیت و ملت عراق نشان داد که این قبیل حربه ها نیمی تواند بین مردم ایران و عراق جدائی بیندازد به خصوص اگر پای اربعین حسینی در میان باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.