انهدام پهپاد متجاوز ائتلاف سعودی در حجه

7

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، پدافند هوایی یمن روز شنبه یک فروند پهپاد متجاوز نیرو‌های ائتلاف سعودی را در آسمان شهر «حیران» در استان «حجه» یمن سرنگون کرده است.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد: «پدافند هوایی یمن موفق شد یک فروند هواپیمای شناسایی مدل (Wing Loong) ساخت چین را در حین عملیات خصمانه در شهر حیران در استان حجه سرنگون کند.

بهجت

به گفته این مقام نظامی یمن، هواپیمای متجاوز ائتلاف سعودی با یک فروند موشک زمین به هوا هدف گرفته شد. وی با بیان اینکه به زودی از این سامانه پدافندی رونمایی می‌شود، گفت: از اول تا آخر عملیات مذکور تصویربرداری شده و ویدئوی آن به زودی منتشر می‌شود.

به نوشته وبگاه خبری المسیره، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن تأکید کرد: «تجاوز به آسمان یمن دیگر برای دشمنان مباح نیست. آن‌ها هنگام ورود به آسمان یمن باید هزار بار محاسبه کنند.»

پدافند هوایی یمن روز جمعه هم یک فروند بالگرد آپاچی متجاوز را در حین انجام عملیات خصمانه در آسمان عسیر با یک فروند موشک زمین به هوا سرنگون کرد. این حمله پدافندی منجر به آتش گرفتن بالگرد و مرگ دو خلبان سعودی آن شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.