یمن|بیش از ۴۲ هزار شهید و زخمی از ابتدای تجاوز عربستان

15

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، بر اساس گزارش‌های داخلی و بین المللی تعداد شهدا و مجروحان بر اثر حملات ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی در طول ۱۷۰۰ روز گذشته به بیش از ۴۲۱۳۵ نفر رسیده است.

در طول بیش از پنج سال از آغاز تجاوز وحشیانه عربستان و همپیمانانش به یمن وحشیانه‌ترین جنایات علیه بشریت در این کشور صورت گرفت و زنان و کودکان یمنی با بی رحمی کشته و یا زخمی شده‌اند.

تجاوزهای وحشیانه‌ کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن با تبانی تعدادی از قدرت‌های بزرگ و در رأس آن آمریکا، فرانسه و انگلیس صورت می‌گیرد.

در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که ائتلاف متجاوز سعودی به سرکردگی عربستان و امارات بسیاری از غیرنظامیان یمنی را از طریق حملات هوایی و محروم کردن آنها از غذا به قتل رسانده‌ است.

بهجت

بر اساس این گزارش عربستان و امارات از گرسنه نگاه داشتن یمنی‌ها به عنوان یک شیوه جنگی استفاده کرده‌اند و این اقدامات به سطح جنایات جنگی می‌رسد. نیروهای اماراتی افرادی را که در مکان‌های سری در جنوب یمن بازداشت بوده اند مورد شکنجه آزار و اذیت جنسی قرار داده و یا آن ها را کشته اند.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن بیش از ۱۶۴۴۷ نفر شهید شده اند که ۳۶۷۲ نفر از آنها کودک و ۲۳۳۷ نفر نیز زن هستند. این در حالی است که از آن زمان تاکنون ۲۵۶۸۸ نفر نیز زخمی شده اند که بیش از ۳۸۵۶ نفر از آنها کودک و ۲۶۸۹ نفر نیز زن هستند.

ائتلاف متجاوز سعودی در طول سال‌های گذشته تمام مراکز خدمت رسان در یمن را هدف قرار داده است. در طول این سال ها بیش از ۴۵۱۶۸۴ منزل هدف حملات هوایی قرار گرفت. بیش از ۱۷۲ دانشگاه، ۳۸۳ بیمارستان و مرکز درمانی، ۱۰۵۲ مدرسه و مرکز آموزشی، ۲۴۰ مکان تاریخی، ۱۲۹۴ مسجد، ۱۲۸ مرکز ورزشی و ۴۶ مرکز رسانه ای را هدف قرار گرفت.

بر اساس گزارش سازمان ملل بیش از نیمی از تاسیسات درمانی یمن بر اثر حملات عربستان از مدار خدمت خارج شده است و این در حالی است که ۱۹.۷ میلیون یمنی نیاز به مراقبت های بهداشتی دارند.

کودکان یمنی بیشترین زیان را بر اثر جنایات وحشی و ضد بشری ائتلاف متجاوز سعودی متحمل شده‌اند و در وضعیتی تاسف بار به سر می‌برند.

یمن| سرنگونی یک پهپاد جاسوسی دیگر عربستان در نجرانیمن| حملات موشکی و توپخانه‌ای عربستان به استان «صعده»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.