سفیر یمن در ایران: فقط با دولت سعودی ‌در جنگ نیستیم / در پشت‌ صحنه ‌اسرائیل و آمریکا قرار دارند

18

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،ابراهیم محمد الدیلمی در چهاردهمین همایش کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی که در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد،اظهار داشت: جریان بیداری اسلامی که در سال‌های اخیر در کشورهای منطقه شکل‌گرفته است به خاطر برانگیختن مسلمانان علیه دشمن واحد یعنی آمریکا و اسرائیل بوده است.

وی بابیان اینکه امارات و سعودی جزو جبهه مقابل اسلام هستند،افزود: سران این کشورها به سران جبهه کفر یعنی آمریکا و اسرائیل متصل هستند، مبارزات ابتدایی مردم یمن با جبهه استکبار و سعودی از ۱۰۰ نفر تجاوز نمی‌کرد و اکنون پیشرفته‌ای بسیاری حاصل‌شده ‌و این پیشرفت همه‌جانبه تا غلبه نهایی بر استکبار ادامه خواهد داشت.

سفیر یمن در ایران بابیان اینکه تفرقه و اختلاف هزینه‌های جبران‌ناپذیری به دنیای اسلام وارد کرده است، بیان کرد: ملت‌های مسلمان باید برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل آماده شوند و این مبارزه می‌تواند از تظاهرات‌های کوچک خیابانی تا مبارزات بزرگ اقتصادی و سیاسی را شامل شود.

یمن|بیش از ۴۲ هزار شهید و زخمی از ابتدای تجاوز عربستانحضور سفیر یمن در ایران در حرم حضرت معصومه(س)+تصاویریمن| اقدام جدید امارات علیه ارتش منصورهادی

بهجت

الدیلمی تصریح کرد: هرکسی فکر کند ما فقط با دولت سعودی و امارات در جنگ هستیم اشتباه می‌کند،مردم یمن ۵ سال است درگیر مبارزه سخت با دولت‌های امارات و سعودی و پشتیبان است، محرک اصلی و پشت‌صحنه اصلی ماجرا دولت صهیونیستی اسرائیل و آمریکا هستند و ملت یمن به نمایندگی از ملل سایر کشورها با این پروژه آمریکایی- اسرائیلی مبارزه می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه ملت یمن به همراه انصار الله در حال مبارزه با پروژه با آمریکایی- اسرائیلی است،گفت: کشورهای متخاصم تلاش بسیاری کرده‌اند تا از تنوع مذهبی و قومیتی در یمن برای ایجاد فتنه و اختلاف استفاده کنند اما در این مسئله ناکام مانده‌اند.

سفیر یمن در ایران عنوان کرد: تحرکات دشمنان علیه جبهه انقلاب نباید فقط از بعد سیاسی مورد تحلیل قرار بگیرد، چراکه بخش بزرگی از دلیل دشمنان با حرکت‌های اسلامی به دلیل مسائل اعتقادی است، این حرکت یک مبارزه دینی است و نباید با تحلیل‌های صرف سیاسی، این تحرکات را به انحراف کشاند.

الدیلمی با تاکیدبر اینکه دشمن تلاش بسیاری برای اختلاف‌افکنی و تفرقه انجام می‌دهد،ادامه داد: اینکه دشمن در تلاش است تا فطرت انقلابی و انسانی را در بین مسلمانان کشورهای مختلف از بین ببرد که مسلمانان در همه نقاط دنیا باید به این نکته توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: مواجهه با پروژه‌های آمریکایی و اسرائیلی بسیار مهم است و جمهوری اسلامی الگوهای بسیار مهمی برای ملت‌های دیگر در مبارزه با کشورهای استکباری ارائه کرده است و قطعاً این الگوها در آینده فراگیرتر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.