مرجعیت عراق: کسانی که داعش را شکست دادند می‌توانند اصلاحات را هم پیش ببرند

13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حجت الاسلام «احمد الصافی» نماینده مرجعیت عراق و خطیب جمعه امروز شهر مقدس کربلا، در سخنانی با یاد آوری دومین سالروز شکست داعش در عراق، گفت، کسانی که داعش را شکست دادند، می‌توانند اصلاحات را نیز به پیش ببرند.

به نوشته وبگاه السومریه، او با یادآوری دومین سالروز غلبه بر داعش، گفت که دهها هزار نفر در راه مبارزه با تروریسم کشته شدند تا بخش‌هایی از خاک کشورشان را آزاد کنند و این یک صفحه درخشان در تاریخ عراق خواهد ماند.

احمد الصافی سپس با اشاره مسائل روز عراق، گفت که باید مناطق آزاد شده از دست داعش مرمت و آباد شود و آوارگان به شهرها و خانه‌های خود باز گردند.

او خطاب به مردم عراق گفت: شما در مقابل کارزار اصلاح کشور قرار دارید؛ کارزاری که سخت‌تر و دشوار تر از جنگ با تروریسم است؛ اما عراقی‌هایی که با کمک خداوند توانستند در این جنگ پیروز شوند می‌توانند در کارزار اصلاح کشور در صورت مدیریت صحیح آن پیروز شوند.»

احمد الصافی، شرط اساسی پیروزی در این کارزار را پیش گرفتن روند مسالمت‌آمیز اعتراضات دانست و گفت که اکثریت تظاهرات کنندگان به اهمیت دوری از خشونت و هرج و مرج در روند اعتراضات واقف هستند.

نماینده مرجعیت عراق گفت که باید تمامی سلاح‌ها در کنترل حکومت باشد و نباید اجازه داد که هیچ گروه مسلحی خارج از حکومت تحت هر نامی شکل گیرد و دست به سلاح ببرد.

بهجت

احمد الصافی تأکید کرد: «ثبات کشور و حفط صلح به این گام بستگی دارد و اینگونه ما می‌توانیم به موفقیت جنبش اصلاح‌گرانه امیدی داشته باشیم.»

او با اشاره به حادثه روز گذشته در بغداد و اعدام یک نوجوان ۱۶ ساله در خیابان، از تمامی نهادهای ذی‌بط خواست تا مجریان این اقدام را تحت پیگرد قرار داده و مجازات کند.

«احمد الصافی» تأکید کرد که دستگاه قضایی باید تنها مرجع رسیدگی به مجرمین باشد و نباید هر فردی که خواست دست به مجازات کسی بزند، هرچند آن فرد مستحق مجازات باشد.

 

 

در حال تکمیل…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.