عریقات: دولت ترامپ از همه بیشتر از از جنایت‌های جنگی اسرائیل حمایت می‌کند

11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف)، تأکید کرد دولت آمریکا از اشغالگری، شهرک‌سازی و جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

او در نشست مشترک خبری با ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن، در امان گفت: همه دولت‌های آمریکا همواره از اسرائیل جانبداری می‌کردند، اما دولت دونالد ترامپ از اشغالگری، شهرک‌سازی و جنایت‌های جنگی این رژیم حمایت می‌کند و مقابله با آن مأموریت آسانی نیست. اما با تلاش‌های مشترک و با پایبندی به قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل و نیز با اصرار بر راهکار تشکیل دو کشور در مرز‌های سال ۱۹۶۷ توانستیم حمایت همه جهان را به دست آوریم.

بهجت

این مقام فلسطینی در بخشی دیگر از اظهاراتش اعلام کرد: دربار همه مسائل، هماهنگی بی‌سابقه و همکاری مشترک با اردن در این مرحله داریم.

الصفدی هم در این نشست خبری گفت: برادران فلسطینی ما با شرایط بسیار دشواری روبرو هستند. ما موضع و دیدگاه مشترکی داریم. ما به صلح فراگیر و دائم با در نظر گرفتن همه حقوق مشروع ملت فلسطین، پایبند هستیم.

او افزود: باید تحرکات بیشتری در جامعه جهانی برای توضیح خطرناک بودن اقدامات اسرائیل، صورت دهیم. باید تحرکات مؤثر بین المللی برای نجات باقی مانده رؤیای صلح آزاد شود، زیرا حاکم شدن فضای ناامیدی بر منطقه به معنای بروز درگیری‌های جدیدی خواهد بود که پیامد منفی برای همه به همراه خواهد داشت.

وزیر خارجه اردن تاکید کرد: هدف ما در مرحله فعلی آن است که برای جامعه جهانی، خطر اقدامات یکجانبه اسرائیل را توضیح دهیم. ما موضع کاملا منسجم با یکدیگر داریم. جامعه جهانی باید به مسئولیت خود در نجات باقی مانده آرزوی صلح عمل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.