عراق| دستگیری چند تروریست در سامراء

3

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه  الفرات، فرماندهی عملیات سامراء امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای از کشف تعدادی بمب و مقادیری مواد منفجره و دستگیری چند  تروریست تکفیری در غرب شهر مقدس سامراء خبر داد.

این فرماندهی در بیانیه‌ خود آورده  است : نیروهای این فرماندهی در جریان عملیات جست‌وجو و بازرسی جزیره غرب سامراء، ۲۴ بمب، ۵۰ گلوله جنگی و پنج راکت از آنچه تروریست‌های داعشی به جا گذاشته بودند، کشف کرده و آنها را از بین بردند.

این بیانیه آورده است نیروهای این فرماندهی همچنین چهار تروریست را در این عملیات دستگیر کردند.

بهجت

در ادامه این بیانیه آمده است  نیروهای مشترکی از بخش اطلاعات و امنیت فرماندهی عملیات سامراء و یگان شناسایی به همراه تیپ ۱۳ پلیس فدرال هم در جریان عملیات بازرسی در جزیره سامراء، ۶۳ بمب و مقادیری تجهیزات انفجاری را کشف کردند. این بیانیه افزود بخش پلیس المعتصم هم، ۶ فرد تحت پیگرد بر اساس ماده چهار تروریسم را در ناحیه المعتصم دستگیر کرد.

هلاکت ۶ تروریست داعشی در استان صلاح‌الدین

روز گذشته هم در حمله جنگنده‌های ارتش عراق به مواضع تروریست‌ها در استان صلاح الدین در مرکز این کشور، ۶ نفر به هلاکت رسیدند. واحد اطلاع رسانی امنیتی در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که فرماندهی  عملیات صلاح الدین، عملیاتی را در مناطق حاوی اللبوه و بحیره الشای با پشتیبانی هوایی انجام داد.

این بیانیه با اشاره به هلاکت ۶ تروریست داعشی در حملات ارتش عراق، از انهدام یک خودرو، دو قایق، یک تونل و دو مخفیگاه تروریست‌های داعشی و پیگرد آنها در بیابان خبر داد. بر اساس این بیانیه، یک سرباز ارتش هم در عملیات پیگرد تروریست‌ها کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است.

همچنین در عملیات جنگنده‌های  ارتش علیه تروریست‌های داعشی در استان دیالی در شرق عراق شماری از آنها به هلاکت رسیدند، جنگنده‌های ارتش عراق، مخفیگاه‌های داعشی‌ها را در کوه‌های حمرین در استان دیالی بمباران کرده بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.