آنا:مجتمع آموزشي فرهنگی 18 کلاسه‌ی برکت شهيد حججي به مساحت 5 هزار و 700 مترمربع با حضور مسئولان بنياد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، خانواده‌ی معظم شهيد حججي و جمعی از مسئولان شهرستان با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 200 میلیون تومان در نجف‌آباد کلنگ‌زني شد. نوروزي مديرعامل بنياد وعده داد، […]

آنا:مجتمع آموزشي فرهنگی 18 کلاسه‌ی برکت شهيد حججي به مساحت 5 هزار و 700 مترمربع با حضور مسئولان بنياد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، خانواده‌ی معظم شهيد حججي و جمعی از مسئولان شهرستان با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 200 میلیون تومان در نجف‌آباد کلنگ‌زني شد.

نوروزي مديرعامل بنياد وعده داد، سال آینده سالگرد شهید حججی در مرداد ماه 97 در این مجتمع برگزار شود.(البته در خبر از محل دقیق ساخت این مجتمع آموزشی، سخنی گفته نشده است.)

همزمان با این کلنگ زنی، مدرسه ساخته شده توسط بنیاد برکت در روستای جلال آباد نیز رسما افتتاح شد.

وی گفت: تاکنون با 5 هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، 322 بنگاه اقتصادی با فراهم آوردن 198 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است و برای ساخت 1357 مدرسه‌ی برکت قرارداد بسته‌ایم که هزارمین آن یک ماه پیش با 24 کلاس افتتاح شد و تاکنون 700 میلیارد تومان برای ساخت مدارس برکت اعتبار اختصاص داده‌ایم.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: 357 مدرسه هم با 3 هزار و 200 کلاس درس در حال احداث است، 1200 مسجد هم در کل کشور در حال ساخت داریم که 800 مسجد تاکنون افتتاح شده و امیدواریم تا دهه‌ی فجر این تعداد به هزار مسجد برسد.
نوروزی یادآور شد: 11 هزار و 500 واحد مسکن محرومین تاکتون تکمیل شده است، 11 بیمارستان با 2 هزار تخت بیمارستانی را ساخته‌ایم که چهار مورد آن آماده‌ی افتتاح است و سه مورد دیگر تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تأکید کرد: در دو سال و نیم گذشته 500 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه داده شده که کمتر از یک درصد آن معوق شده.تاکنون به 45 هزار نفر از بیماران صعب‌العلاج 27 میلیارد تومان کمک شده است، در استان اصفهان هم با 96 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری 9 پروژه‌ی توانمندسازی اقتصادی را راه‌اندازی کردیم‌.

وی با اشاره به این‌که حدود 65 مدرسه در اصفهان با اعتبار 50 میلیارد تومان ساخته شده یا در دست ساخت است، افزود: 965 واحد مسکن محرومین برای افراد کم‌بضاعت با کمک بنیاد مسکن توسط بنیاد برکت ساخته شده است، 550 یتیم تحت پوشش هستند و بیش از 106 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در استان اصفهان بوده است.