استقرار نظامیان عربستان و امارات متحده در شمال شرق سوریه

159

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، روزنامه ینی شفق ترکیه روز جمعه گزارش داد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی به مناطق تحت کنترل کُرد‌های وابسته به گروه «یگان‌های مدافع خلق» در شمال شرقی سوریه نیرو‌های نظامی اعزام کرده اند.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که این نیرو‌های نظامی در کنار نیرو‌های وابسته به ائتلاف آمریکا مستقر خواهند شد و با اقدامات نظامی گسترده و همچنین تسلیحات سبک و سنگین از مأموریت‌های ائتلاف آمریکا در منطقه پشتیبانی می‌کنند.

بهجت

روزنامه ینی شفق به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که کاروانی از نیرو‌های نظامی متعلق به یک کشور حاشیه خلیج فارس به تازگی به منطقه برخورد میان نیرو‌های کرد وابسته به «پ ک. ک/ یگان‌های مدافع خلق» و گروه تروریستی داعش در حومه دیرالزور وارد شد.

مصادف شدن این اعزام نیرو با تمهیدات آنکارا برای راه اندازی یک عملیات نظامی گسترده به وسیله ارتش آزاد سوریه علیه پ. ک. ک. در شمال شرق این کشور به بیم و نگرانی‌ها از بروز نخستین رویارویی میان نیرو‌های عرب- ترک در خاک سوریه دامن می‌زند.

گفتنی است که مشاوران نظامی عربستان و امارات طی ماه‌های اخیر در پایگاه نظامی آمریکا در شمال شرق سوریه با مقامات حزب دموکراتیک کردستان و پ. ک. ک- که از نقطه نظر مقامات آنکارا سازمان‌های تروریستی محسوب می‌شوند- دیدار کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.