افشای جزئیاتی جدید از تماس‌های تلفنی فرمانده تیم ترور خاشقجی با ریاض

143

افشای جزئیاتی جدید از تماس‌های تلفنی فرمانده تیم ترور خاشقجی با ریاضبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وقایع یمن به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، منابع ترکیه‌ای در مصاحبه با این شبکه فاش کردند ماهر عبدالعزیز المطرب، فرمانده تیم ترور جمال خاشقجی روزنامه‌نگار عربستانی، در کنسولگری این کشور در استانبول، تماس‌های متعدد تلفنی با سعود القحطانی، مشاور ولیعهد سعودی، داشته است. 

به گفته این منابع، القحطانی در بعضی از این تماس‌ها، آنچه را المطرب به او می‌گفت، برای فرد دیگری که کنارش بود، تکرار می‌کرد.

بهجت

خاشقجی که ستون‌نویش روزنامه واشنگتن پست بود، دوم اکتبر درست از لحظه‌ای که وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد، ناپدید شد تا اینکه مقامات سعودی سرانجام پس از دو هفته انکار، به قتل او در داخل ساختمان کنسولگری اعتراف کردند.

رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرده است سازمان سیا تاکنون به نتیجه قطعی و صد در صدی در مورد پرونده قتل خاشقجی دست نیافته است. این در حالیست که واشنگتن‌پست هفته گذشته (اینجا) به نقل از منابع آگاه گزارش داد سازمان سیا پس از بررسی مستندات، با اطمینان بالا به این جمع‌بندی رسیده که محمد بن‌سلمان شخصا دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.